Poker: sport, hobby czy hazard?

Nie trzeba być osobą związaną z tematyką hazardu online, by zdawać sobie sprawę z faktu, jak popularny jest współcześnie (i zawsze był) poker. Nie ulega wątpliwości, że zainteresowanie tą powszechną grą karcianą nie jest przypadkiem, natomiast warto zadać sobie szereg pytań na ten temat, biorąc pod uwagę nie tylko przyczyny zainteresowania pokerem w społeczeństwie, lecz również jego skutki.

Najważniejszą kwestią jest jednak to, w jaki sposób należałoby definiować pokera na tle innych gier, aby klasyfikacja miała jakikolwiek sens. Innymi słowy, czy ta szalenie popularna gra powinna być traktowana jako sport, hobby, czy może standardową grę hazardową?

Trudny wybór

Rzecz jasna każdy z nas ma zupełnie inną odpowiedź na to pytanie, szczególnie że również i kasyna internetowe oraz pokoje pokerowe korzystają z różnych definicji. Warto natomiast zastanowić się nie tyle nad tym, jak wygląda sytuacja od strony teoretycznej, ale nad tym, jak różni ludzie podchodzą do zagadnienia.

  • Ci z nas, którzy uważają, że poker to przede wszystkim sport, z całą pewnością inspirują się najlepszymi na świecie, którzy uczestniczą w turniejach, w których w grę wchodzą ogromne pieniądze. Zainteresowani stwierdzą, że w pokera nie da się wygrać bez umiejętności, a szczęście nie ma praktycznie żadnego znaczenia.
  • Po drugiej stronie znajdziemy sporą grupę, w której mniemaniu gra w pokera to w gruncie rzeczy hobby. Takie osoby regularnie spotykają się ze znajomymi, by grać na żetony lub drobne kwoty, poczuć ogromne emocje, a jednocześnie nie ryzykować zbyt wiele, lecz po prostu dobrze się każdą partią bawić.
  • Na koniec zostawiliśmy sobie grupę osób, która uważa pokera za hazard w czystej postaci. Tego typu osoby będą przede wszystkim twierdziły, że dobre karty dają przewagę, a sam fakt, że w pokera gra się głównie w kasynach i kasynach online, to najlepszy dowód na potwierdzenie tejże właśnie tezy.

Jaki z tego wniosek? Można powiedzieć, że chociaż definicje pokera są bardzo różne, to kluczem do zrozumienia całego zagadnienia jest przede wszystkim nasze osobiste podejście. Pamiętaj, że to właśnie od Ciebie zależy to, w jaki sposób będziesz grać i w jaki sposób będziesz nastawiać się do praktycznie każdej pojedynczej partii, a to z kolei będzie skutkowało odpowiednimi konsekwencjami.